Pareiza sejas ādas kopšana pēc 50 un menopauzes laikā
Ja meklē atbildes uz to, kāds ir tiešām efektīvs pretgrumbu krēms un kurš no serumiem ir vislabākais, esi nonācis pareizajā vietā. Tomēr, svarīga ir piebilde, ka šajā rakstā uzskaitīsim zinātniski pierādītu sastāvdaļu pielietojumu sejas kopšanā pēc 50, nevis maldināsim ar brīnumainiem nosaukumiem un solījumiem, ko kosmētikas līdzekļi bieži vien nav spējīgi sniegt.
Sāksim ar to, ka vecums nav ādas tips. Nereti dzirdam apzīmējumus “nobriedusi āda” vai “novecojusi āda” – atcerēsimies, ādas vecums nav ādas tips. Jo ātrāk mēs to sapratīsim, jo vieglāk būs izprast sejas ādas kopšanas principus un labās prakses sasniedzot šo “nobriedušo” vecumu.
Ja reiz vecums nav ādas tips, varbūt jautāsi sev, kāpēc es lasu bloga ierakstu ar nosaukumu “sejas ādas kopšana pēc 50”? Lai gan šis ir bloga ieraksta nosaukums, tiešām, vecums nav ādas tips. Paskaidrošu, ko es ar to domāju. Man vienmēr ir žēl noskatīties, ka cilvēki ādas kopšanas rutīnu pielāgo vecumam, nevis savas ādas vajadzībām. Pats svarīgākais, veidojot savu sejas ādas kopšanas rutīnu, ir balstīt to savas ādas problēmā un vajadzībā NEVIS tās vecumā. Lai gan es gribētu izvairīties no vecuma kā kritērija, apspriežot sejas ādas kopšanu, saprotu, ka tā šobrīd ir neuzvarama cīņa, jo visos avotos esam pieraduši, ka par to tā runā. Man atliek peldēt pa straumi, bet, cerams, arī izglītot tevi, lasītāj!
Visbiežāk izplatītās sejas ādas problēmas ir hiperpigmentācija, pigmenta plankumi un nevienmērīgs ādas tonis.
Atceries, sejas kopšanas rutīna tiek balstīta problēmā, tāpēc ir būtiski identificēt, kas ir tava ādas problēma.
Citiem ādas problēma varētu būt rozācija, kuperoza āda, sausums, grumbiņas, plāna āda utt. Taču, dzīvē ir dažas universālas patiesības un menopauze ir viena no tām. Agrāk vai vēlāk, bet mēs to piedzīvosim. Ar atšķirīgām izpausmēm, dažādos apjomos, bet līdzīgi. Šī raksta mērķis ir parādīt tev plašo produktu arsenālu, kas palīdzēs šajā dzīves posmā parūpēties par ādu visatbilstošāk.
Nekas mani tik ļoti nesadusmo, kā cilvēku komentāri par otra izskatu, it īpašu ādas stāvokli. “Ko gan šī sieviete zina par sejas kopšanu? Paskaties, kāda viņai noslīdējusi āda!” Ahhh!! Atceries, sejas ādas kopšanas produkti nevar izdarīt brīnumus. Ja kāds tev to sola, zini, tā nav zinātniski pierādīta un faktuāla informācija. Krēmu un citu kosmētisko līdzekļu efektivitāte nevar būt tāda pat kā spēcīgiem lāzeriem un procedūrām. Tie spēj paveikt vērtīgas lietas, bet ir svarīgi pielāgot savas gaidas, it īpaši tāpēc, ka tas, kas tiek reklamēts medijos, lielākoties, ir pamatīgi attālināts no realitātē sagaidāmā efekta.
Lūk piemērs no dzīves.
Iedomājies, ka tava āda ir kā dīvāns. Ar laiku tas tiek izsēdēts, ir nelīdzens. Pieņemsim, ka tava āda ir kā dīvana audums. Ir līdzekļi ar kuriem mēs varam uzlabot un novērst lietas dīvāna audumā, taču mēs nevaram ar šiem līdzekļiem piepildīt dīvana matračus, lai tie atkal kļūtu pufīgi un pilnīgi. Tas pats attiecināms uz sejas kopšanu. Mēs nevaram sagaidīt, ka sejas ādas produkti piepildīs tukšos, noslīdējušos vaidziņus vai papildinās tauku rezervītes, lai atkal izskatāmies kā tīņi vai galu galā izmainīs mūsu sejas uzbūvi.
Ir ļoti būtiski saprast, ko sejas kopšanas produkti spēj paveikt, lai pielāgotu savas ekspektācijas un zinātu, ko sagaidīt. Aizmirstam par brīnumkrēmiem – ticam zinātniskajai literatūrai, faktiem un datiem.
Kā izmainās sejas āda pēc 50 gadu sasniegšanas?
Pavisam vienkārši – menopauze. Menopauze nozīmē estrogēna samazināšanos, savukārt estrogēns padara mūsu izskatu jauneklīgāku. Patiesībā, ir 5 iemesli, kāpēc estrogēna izmaiņas ir būtiskas:
- Parādās krunciņas. Estrogēns ietekmē kolagēna rašanos, stimulējot mūsu fibroblastus (tas ir šūnu veids, kas atrodams saistaudos).[1]
- Noslīdējusi āda. Ar estrogēna samazināšanos, samazinās arī mūsu kaulu blīvums. To bieži vien var novērot acu zonā, tā saucamās “iekritušās acis”. Samazinās sejas rāmja kaulu blīvums, līdz ar to izskatāmies smalkāki un uz šī smalkā rāmja āda “karājas”. Pazūd elasticitāte un ādas atsperīgums – sejas kopšanas kosmētika ar to nevar palīdzēt tik efektīvi, kā produkti sola.[2]
- Saules plankumi. Sarūkot estrogēna līmenim, mūsu āda kļūst jutīgāka pret UV starojumu. Ādas bojājums, kas iepriekš nebija pamanāms, nu kļūst redzams arvien ātrāk. Varbūt esi ievērojusi, ka, uzturoties saulē, parādās jauni saules plankumi vai esošie iekrāsojas tumšāki?[3]
- Jutīgums. Jo zemāks estrogēna līmenis, jo jutīgāka mūsu āda. Vairāk novērojams apsārtums, rozācija kļūst izteiktāka.[4]
- Sausums. Samazinoties estrogēna līmenim, mūsu āda pārstāj ražot sebumu jeb “eļļu”. Šīs dabīgās ādas eļļas trūkums liek mūsu ādai izskatīties un justies sausākai, nespodrai un novecojušai.[5]
Ņemot vērā šos hormonālos pārmaiņu procesus, kuru ietekmē zaudējam estrogēnu, varam pielāgot savu sejas ādas kopšanu nevis, lai rūpētos par “nobriedušu ādu”, bet, lai rūpētos par sausu, jutīgu ādu, ar krunciņām un saules plankumiem. Atceries – sejas ādas kopšana tiek balstīta ādas problēmās, nevis ādas vecumā. Taču šīs 5 augstāk minētās lietas ir teju vai universālas problēmas, ar ko saskaras katra sieviete, sasniedzot menopauzes vecumu.
Pareizi sejas ādas kopšanas soļi nobriedušai ādai
1. solis – maigs ādas attīrīšanas pieniņš.
Mērķis, vecot šo soli, noteikti nav ādu tik ļoti attīrīt, ka tā ir sausa. Mūsdienu ādas kopšanā daudz tiek strādāts pie tā, lai sastāvdaļas tīrīšanas/mazgāšanas līdzekļos būtu ādai saudzīgas un to pārlieku nesausinātu. Menopauzes vecumā tas ir īpaši būtiski, jo āda vairs nespēj saražot tik daudz eļļas, cik agrāk. Pastāv lielāks risks padarīt ādu sausu, ja lieto nesaudzīgus attīrīšanas līdzekļus.
Ja ikdienā lieto dekoratīvo kosmētiku, to ieteicams no sākuma notīrīt ar micelāro ūdeni. Pēc tam, kad dekoratīvā kosmētika noņemta, nomazgā seju ar maigu attīrošu līdzekli. Tam lieliski piemērots ir mūsu maigais sejas mazgāšanas līdzeklis. Tam ir COSMOS sertifikāts, 99% dabīgas izcelsmes sastāvdaļas, dermatoloģiski pārbaudīts, nesatur sulfātus un parabēnus, mikroplastmasu. Tas būs īpaši maigs pret jutīgu un sausu ādu, jo tā sastāvā ir glicerīns, pienskābe un tokoferols jeb E vitamīns.
Kāpēc šīs sastāvdaļas ir nozīmīgas tavai ādai?
Glicerīns ir lieliska dabīga un ādas sastāvam (skin-identical) līdzīga viela, kas ieņem nozīmīgu lomu mitrināšanas un ādas vispārējā veselības stāvokļa uzturēšanā. Glicerīns ir dabīgs ādas mitrinātājs, kas iegūts no ekoloģiskām augu eļļām. Tam piemīt izteiktas ūdeni piesaistošas īpašības, kas pievelk un uzsūc ūdeni no gaisa. Tas palīdz ādai saglabāt mitrumu. Tas veido aizsargkārtiņu jeb plēvīti, neļaujot ādai izžūt.
Pētījumi rāda, ka glicerīns spēj iekļūt ādas dziļākajā slānī un tur palikt, veicot mitrināšanas funkciju, vēl vairākas dienas. Ir pierādīts, ka tas ir visefektīvākais humektants (vielas ar labām ūdens saistīšanas spējām un mazu molekulāro masu), kas šobrīd pieejams sejas ādas kopšanas formulās.
2. solis – pīlings jeb eksfoliācija, kas stimulē kolagēna ražošanu
Otrs nozīmīgais posms pareizā sejas ādas kopšanas rutīnā nobriedušai ādai ir tās eksfoliācija jeb pīlinga skābju izmantošana. Vārds “skābe” izklausās biedējoši, tomēr tam tā nav jābūt. Izmantojot pareiza formulējuma un atbilstošas koncentrācijas skābes, varam novērot ne tikai to, ka āda kļuvusi spodrāka, bet arī risināt ar novecošanu saistītās problēmas, piemēram, kolegēna sintezēšanu un pigmentāciju.
Tā kā menopauzes laikā ādai ir tendence kļūt sausākai, jo ir samazinājies estrogēna līmenis un āda vairs neražo tik daudz sebuma kā iepriekš, noteikti nebūs aktuālas BHA grupas skābes, kas palīdz cīnīties ar akni un pārlieku taukainu ādu. Šajā vecumā jāskatās uz AHA grupas skābēm – glikolskābi, pienskābi, mandeļskābi. No šīs grupas spēcīgākā ir glikolskābē, vismazāk spēcīgā ir mandeļskābe. Glikolskābei (glicolic acid) ir vismazākā molekula, tāpēc tā var iekļūt visdziļāk ādā un stimulēt kolagēna sintezešānu. Tomēr tā var būt nedaudz kairinoša. Pienskābe (lactic acid) spēj lieliski izlīdzināt ādas toni un cīnīties ar pigmentāciju. Tai piemīt arī mitrinošas īpašības.
Izvēloties skābes pīlingu savai ādai, jāņem vērā ādas specifiskās īpašības – vai tā ir jutīga, vai tai ir nepieciešama mitrināšana, kolegēna stimulēšana, pigmentācijas plankumu likvidēšana utt. Turklāt, bieži vien ražotāji nenorāda skēbes koncentrāciju un pH līmeni, kas nereti liecina par to, ka aktīvā skābe nav gana spēcīgā koncentrācijā. Vēlams, lai tā būtu robežās no 4% līdz 10%. Tikai tad novērosim skābēm piedēvētos efektus.
Es zinu, ka šādus produktus atrast ir laikietikpīgi. Tieši tāpēc Zuperskin pīlinga serumā esam iekļāvuši gan AHA skābes, gan PHA skābes 5% koncentrācijā, kas apvieno glikolskābi, pienskābi un laktobionisko skābi, lai āda saņemtu kolagēna stimulēšanu, pigmentācijas plankumu likvidēšanu un atmirušo šūnu noārdīšanu visu vienā produktā, kas ir efektīvā, bet iesācējiem draudzīgā 5% koncentrācijā. Tas ir lielisks produkts, ko iekļaut savā ādas kopšanas runtīnā, lai palīdzētu ādai tikt galā ar iepriekš minētajām problēmām.
Tomēr svarīgi, ka šāda veida skābes tiek lietotas ne biežāk kā 2-4 reizes nedēļā. Pilnīgi noteikti ne katru nakti. Un obligāti pēc to lietošanas nepieciešams nākamajā dienā lietot saules aizsargkrēmu. Skābe padara ādu jutīgāku pret UV starojumu, tāpēc, ja ikdienā nelieto saules aizsargkrēmu (ko tev tomēr vajadzētu darīt, ja uztraucies par novecošanu), tad pēc skābju pīlinga tas ir jādara obligāti.
3. solis – Efektīvākie pretgrumbu un mitrinošie serumi
Ne visi serumi ir vienādi, liec to aiz auss. Šajā ierakstā apskatīsim četras galvenās serumu apakškategorijas. Uzreiz piekodināšu - uzklājam serumus un citus produktus arī dekoltē zonā, jo kosmetoloģijā to uzskata par vienu vienību - seja + dekoltē. Ja meklē labāko pretgrumbu serumu vai serumu pret pigmentāciju, zemāk uzskaitu visas vērtīgās sastāvdaļas, kas palīdzēs apkarot šīs problēmas.
1. “Pretnovecošanas” (anti-age) serumi
Šajā kategorijā ietilpst serumi, kuru sastāvā ir augšanas faktori (growth factors) un peptīdi. No sākuma pastāstīšu par augšanas faktoriem.
Augšanas fakotrus var iegūt vai nu no augiem, vai laboratoriski audzētiem cilvēku šūnu paraugiem, ar to saprotot, ka oriģinālais avots ir iegūts no cilvēka, bet tas tiek pavairots laboratorijā. Ir dažādi no cilvēkiem iegūtie augšanas faktori, bet doma ir tāda, ka tie stilmulē fibroblastus, kas ražo kolagēnu. Neieslīgstot pārāk zinātniskās detaļās, cilvēku augšanas faktoru uzdevums ir stimulēt kolagēna ražošanu, kas būtībā ir viss, ko “pretnovecošanās” seurmiem vajadzētu panākt. Ja ādai ir kolagēns, tā izskatās jauneklīgāka, spēcīgāka, tvirtāka. Tieši tāpēc tik daudzi produkti cenšanas panākt kolagēna stimulēšanu.
Peptīdi - patiesībā, mēs katrs zinām vismaz dažus ķermenī pastāvošus peptīdus, vienīgi nezinām, ka tie ir peptīdi. Piemērm, vai zināji, ka insulīns un oksitocīns ir peptīdi? Peptīdi ādas kopšanā ir aktīvās vielas, kas sastāv no īsām aminoskābju ķēdēm un tiek izmantotas dažādos ādas kopšanas līdzekļos, lai uzlabotu ādas veselību un izskatu. Lūk daži galvenie ieguvumi no peptīdiem ādas kopšanā:
- Kollagēna ražošana: Peptīdi stimulē kolagēna ražošanu, kas ir svarīgs ādas struktūras proteīns, palīdzot samazināt grumbas un uzlabot ādas elastību.
- Ādas atjaunošana: Peptīdi veicina ādas šūnu reģenerāciju un atjaunošanos, padarot ādu gludāku un vienmērīgāku.
- Pretiekaisuma īpašības: Daži peptīdi var mazināt iekaisumu un nomierināt ādu, kas ir noderīgi jutīgai vai iekaisušai ādai.
- Mitrināšana: Peptīdi palīdz saglabāt ādas mitrumu, kas uzlabo tās izskatu un veselību.
- Dažādu veidu peptīdi: Kosmētikā tiek izmantoti dažādi peptīdi, piemēram:
- Signāla peptīdi: Stimulē kolagēna, elastīna un citu proteīnu ražošanu.
- Neiropeptīdi: Palīdz mazināt muskuļu kontrakcijas, kas var samazināt smalkās līnijas un grumbas.
- Enzīmu inhibitori: Novērš proteīnu sadalīšanos ādā, saglabājot tās struktūru.
2. Pigmentācijas serumi
Lielisks piemērs serumiem, kas risina pigmentācijas problēmas ir C vitamīna serums. Protams, tam jābūt efektīvai C vitamīna formai + koncentrācijā no 10-20%. Pavisam labi, ja tas ir papildināts ar E vitamīnu un ferulskābi, jo ir zinātniski pierādīts, ka tās pastiprina C vitamīna efektivitāti un palīdz arī pastiprināt saules aizsarglīdzekļu efektivitāti. Iesaku ieskatīties mūsu ražotajā C vitamīna serumā, jo tas ir 20% koncentrācijā, ar stabilizētu un mazāk kairinošu aktīvo C vitamīna esteri, turklāt bagātināts ar keramīdiem, E vitamīnu un ferulskābi.
3. Rozācijai (apsārtumam un kuperozai ādai) domāti serumi
Šeit lieliski iederas serumi ar azealīnskābi (azelaic acid). Svarīgi, ka tā arī ir vismaz 10% koncentrācijā, lai novērotu tai piedēvētās klīniski pierādītās īpašības. Azealīnskābe efektīvi mazina iekaisuma procesus un apsārtumu, tāpēc tā ir īpaši piemērota rozācijas skartai ādai. Vēl ar rozāciju palīdz tikt galā gotu kola jeb cantella asiatica. Tai piemīt lieliskas nomierinošas īpašības un tā palīdz samazināt apsārtumu.
4. Sausai ādai domāti serumi
Protams, kā jau šīs kategorijas nosaukums liek noprast, šie ir serumi, kuru sastāvā ir lieliskas mitrinošas sastāvdaļas un nē, tā nav hialuronskābe. Šeit jāpievērš uzmanība, lai serumu sastāvā ir keramīdi, glicerīns, niacinamīds.
4. solis – acu krēmi un retinoli jeb A grupas vitamīni
Ja tavs mērķis ir tikai mitrināt ādu zem acīm, tam nav nepieciešams atsevišķš acu krēms. Ja sagaidi no acu produkta kaut ko vairāk, piemērm, kolagēna sintizēšanu, pigmentācijas problēmu risināšanu, tūskas noņemšanu utt, tad gan ir vērts lietot šim nolūkam paredzētu līdzekli. Katra no šīm “problēmām” tiek risināta citādāk un veikalu piedāvājums ir ļoti plašs. Savā produktu klāstā esam iekļāvuši 1% kofeīna acu želeju, kas efektīvi palīdz likvidēt tūsku ap acīm. To var lietot gan vienu pašu, gan pievienot mitrinošam krēmam. Apskati produktu un iepazīsties ar kofeīna efektivitāti.
Efektīvs palīgs cīņā ar smalkām krunciņām un ādas kopēju struktūru ir retinoīdi jeb A grupas vitamīni. Šī ir ļoti plaša tēma un par to izveidošu atsevišķu ierakstu drīzumā.
5. solis – labākais sejas krēms pēc 50
Kāds ir labākais sejas krēms pēc 50? Kāds ir efektīvs pretgrumbu krēms? Varbūt jāizvēlas krēms ar liftinga efektu? Kas tik nav dzirdēts. Bet īstais jautājums ir vai tu izproti, kuras sastāvdaļas ir nepieciešamas mitrinošā krēmā un māki tās atpazīt, pateikt to lomu ādas kopšanā? Atceries, sejas krēmu izvēlies atbilstoši tam klimatam, kurā uzturies. To ir ļoti svarīgi paturēt prātā, jo tas, kāda mitrināšana tavai ādai nepieciešama skarbā, sausā ziemā nav tas pats kāda mitrināšanai tai būs nepieciešama tropsikā, mitrā vasarā.
Ņemot to vērā, kas ir tās universālas sastāvdaļas, kurām jābūt lielsikā mitrinošā krēmā? Pirmkārt, vislabāk mitrinošo sejas krēmu sastāvā ir keramīdi. Ir zinātniski pierādīta to dziedinošās un mitrinošās spējas ne tikai piesaistīt, bet arī noturēt mitrumu ādā. Tāpat tie ir spējīgi dzidināt bojātu ādas barjeru, ko bieži atpazīstam kā niezi, savilktu ādu. Keramīdi ir ļoti dārgas izejvielas, tāpēc bieži mitrinošajos krēmos tos neizmanto. To spējas ir brīnišķīgas un tie ir ļoti lietderīgi ādai. Mūsu mitrinošo krēmu sastāvā ir keramīdi un arī glicerīns. Starpcitu, glicerīns ir otra vērtīgā sastāvdaļa, kurai būtu jābūt kvalitatīva sejas krēma sastāvā.
Lūk 7 sastāvdaļas, kurām jābūt mitrinošā krēmā. Iespējams, krēma sastāvā nebūs visas septiņas sastāvdaļas vienlaicīgi, bet vēlams, lai vismaz 3 no šīm ir iekļautas.
- Keramīdi – Palīdz saglabāt mitrumu un aizsargāt ādu no vides faktoriem. Ja ādas šūnas ir kā ķieģelīši, tad keramīdi ir kā “cements”, kas tās satur kopā, veidojot spēcīgu ādas barjeru. Turklāt, tie palīdz mitrumu noturēt ādā ilgāk.
- Glicerīns – Glicerīns ir gandrīz brīnumlīdzeklis. Tā spējas ir tik daudzpusīgas – gan saglabāt ādas mitrumu, gan veicināt bojāto ādas šūnu atjaunošanos un mazināt kairinājumu. Tas uzlabo ādas izskatu, padarot to elastīgāku.
- Holesterīns – Holesterīns ir lipīds (tauki), kas veido ādas ārējo slāni kopā ar keramīdiem un taukskābēm. Novecojot, lipīdu līmenis samazinās, kas izraisa ādas sausumu un grumbu veidošanos.
- Taukskābes – Piemēram, linolskābe stiprina ādas barjeru un atbalsta šūnu struktūras atjaunošanos. Šo taukskābi organisms pats nespēj ražot, tāpēc to ir nepieciešams uzņemt ar pārtiku vai ādas kopšanas līdzekļiem.
- Niacinamīds – Pazīstams arī kā B3 vitamīnu. Palīdz stiprināt ādas barjeru, samazināt iekaisumu un uzlabot ādas toni. Augstākā koncentrācijā (ap 5%) spēj cīnīties ar pigmentācijas plankumiem un izlīdzināt ādas toni.
- Pantenols – Pazīstams kā B5 vitamīns. Tas lieliski veicina ādas atjaunošanos un nomierina kairinājumu. Veicina dzīšanas procesus un palīdz stiprināt ādas barjeru. Ļoti labi mīkstina ādu.
- Skvalāns – Skvalāns ir “skin identical” jeb ādai līdzīga sastāvdaļa. Tas līdzinās ādas dabiskajiem lipīdiem, kas dziļi mitrina un stiprina ādas barjeru. Ātri iesūcas ādā, nodrošinot dziļu mitrināšanu, bet nepalielinot taukainību.
Mans ieteikums būtu nekoncentrēties uz anti-age krēma īpašībām, bet atrast tiešām kvalitativu krēmu, kas ļoti labi izpildīs mitrināšanas funkciju. Labi mitrināta āda un veselīga ādas barjera ir svarīgāka nekā brīnumaini pretnovecošanās solījumi. Turklāt, veselīga un mitrināta āda ir elastīgāka, kas nozīmē, ka samazinās smalkās krunciņas.
6. solis – labākais saules aizsargkrēms pēc 50
Lai gan novecojot varētu šķist, ka viss jau ir nokavēts, saule savu postu uz ādas ir izdarījusi, ko nu vairs, tā tomēr nav taisnība. UV staru nodarītais bojājums nebeidzas konkrētā vecumā. Āda turpina ciest un kolagēns turpina noārdīties. Tieši tāpēc, pat, ja neesi lietojusi saules krēmu līdz šim, silti iesaku to tomēr iekļaut savā sejas ādas kopšanas rutīnā. Citādāk nav jēga no iepriekš minētajiem soļiem un aktīvajām sastāvdaļām, jo UV staru bojājums panāks savu jebkurā gadījumā. Labākais pretgrumbu krēms pēc 50 tāpat ir saules aizsargkrēms, jo UV staru ietekmē mūsu ādā notiek novecošanās procesi. Iesaku izlasīt rakstu par kolagēnu, tā lomu ādas jauneklīgumā un to, kā UV starojums ir galvenais iemesls novecošanai.
Pastāv divas lielas saules aizsargkrēmu kategorijas - minerālais saules aizsargkrēms un ķīmiskais saules aizsargkrēms. Abi ir labi, bet katram jāatrod tas, kurš patīk vislabāk un kuru gribās lietot ikdienā. Minerālie saules aizsargkrēmi ir būvēti uz cinka oksīda vai titāna dioksīda bāzes. Tie ir īpaši piemēroti arī jutīgai ādai, jo cinkam piemīt dziedējošas īpašības. To lieliski apstiprina fakts, ka visi zīdaiņu krēmi ir uz cinka oksīda bāzes, lai remdētu kairinājumu no autiņbiksītēm.
Manuprāt, lielisks veids kā apvienot divus produktus vienā, ir izvēlēties saules aizsargkrēmu ar toni, lai tas kalpo arī kā vieglas sedzamības tonālais krēms. Ādas tonis izskatīsies vienmērīgāks, turklāt tiks nodrošināta arī aizsardzība pret UV starojumu. Ja šāda tipa divi vienā produkts tev interesē, ieskaties mūsu ražotajā saules aizsargkrēmā ar SPF 30 ar toni.
Padomi sejas ādas kopšanai pēc 50
- Vecums nav ādas tips: Sejas ādas kopšana jābalsta ādas problēmās, nevis vecumā. Ādas vajadzības ir būtiskākas par vecuma kategorijām.
- Hormonālās izmaiņas menopauzes laikā: Menopauze un estrogēna samazināšanās izraisa izmaiņas ādā, piemēram, krunciņas, noslīdējušu ādu, saules plankumus, jutīgumu un sausumu.
- Reālistiskas ekspektācijas: Sejas kopšanas produkti nevar izdarīt brīnumus, piemēram, atjaunot noslīdējušus vaigus vai piepildīt tauku rezerves, piešķirot sejai apjomu. Svarīgi ir saprast produktu iespējas un ierobežojumus.
- Ādas attīrīšana: Ādas attīrīšanai jābūt saudzīgai, īpaši menopauzes vecumā, lai nesausinātu ādu. Piemērotāki ir micelārie ūdeņi un maigi attīrošie līdzekļi, kas satur glicerīnu un E vitamīnu.
- Pīlings un eksfoliācija: AHA grupas skābes, piemēram, glikolskābe, pienskābe un mandeļskābe, ir piemērotākas nobriedušai ādai. Skābes palīdz stimulēt kolagēnu un cīnīties ar pigmentāciju, bet tās jālieto uzmanīgi un ne pārāk bieži.
- Serumi dažādām vajadzībām: Ir vairāki serumu veidi, piemēram, anti-age, pigmentācijas, rozācijas un sausai ādai. Katram no tiem ir specifiskas sastāvdaļas, kas palīdz risināt konkrētas ādas problēmas.
- Specializēti produkti un retinoli: Acu krēmi un retinoli ir specializēti līdzekļi, kas mērķtiecīgi risina ādas problēmas, galvenokārt stimulējot kolagēna ražošanu. Sejas krēmi jāizvēlas atbilstoši klimatam un ādas vajadzībām.
- Mitrināšana un saules aizsardzība: Nepieciešams izmantot mitrinošus produktus ar keramīdiem un glicerīnu, kā arī saules aizsargkrēmu, lai aizsargātu ādu no UV starojuma un novērstu jaunu saules plankumu rašanos.